Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Leczenie chorób wenerycznych

Kamasutra mówi, że życie seksualne i choroby przenoszone drogą płciową są nierozerwalnie związane z życiem człowieka. Czynności seksualne człowieka są atrybutem fizjologii życia jak jedzenie, picie, oddychanie i wydalanie. Wszyscy pragniemy znakomicie czuć się we własnym ciele, gdyż przekłada się to na wysokie poczucie wartości i wspaniały nastrój. Czasem jednak dochodzi do zachwiania zdrowia. Ujawniają się objawy chorób. Szczególną ich kategorią są choroby przenoszone drogą płciową, które wciąż uchodzą dla wielu osób za temat tabu. Jednymi z najczęściej spotykanych chorób bakteryjnych tego rodzaju są nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowe (NGU), kiła i rzeżączka. Jeżeli po przygodnym kontakcie lub nawet po współżyciu ze stałą partnerką/partnerem zachodzą podejrzenia, że może to być któraś z nich, należy podjąć rozsądną decyzję i zgłosić się po poradę. Dzięki temu zadbają Państwo o swoje zdrowie i szybko pozbędą się ewentualnego problemu. Jeśli chodzi o diagnostykę i leczenie kiły, rzeżączki i nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej, w Indywidualnych Specjalistycznych Praktykach Lekarskich na terenie ośrodka Derm-art w Gdyni uzyskacie Państwo wszelką niezbędną pomoc.

Jak pozbyć się krępujących problemów zdrowotnych?

Życie seksualne stanowi istotną część naszego życia. Dlatego zachowywanie odpowiednich środków bezpieczeństwa podczas współżycia jest kluczowe. Niekiedy jednak zdarza się, że mimo ich użycia, dojdzie do zarażenia chorobą weneryczną. Kiła jest wyjątkowo podstępnym schorzeniem, objaw pierwotny jest bowiem niebolesny i ustępuje bez leczenia. Z kolei dalszy przebieg kiły może być bezobjawowy (kiła utajona). Dlatego chorzy nie są w stanie zareagować odpowiednio szybko. Nieleczona kiła rozwija się, przechodząc w drugi okres, który charakteryzuje się występowaniem wysypek, często traktowanych jako uczulenie. Niekiedy pojawiają się odbarwione plamy i wypadają włosy. Wszystkie te objawy przemijają i nie dają żadnych dolegliwości bólowych. Po roku kiła przechodzi w postać późną. Najczęściej atakuje ośrodkowy układ nerwowy i układ sercowo-naczyniowy. Jak wygląda leczenie? Podstawą jest diagnostyka serologiczna, w przypadku podejrzenia kiły i bakteriologiczna, w przypadku podejrzenia rzeżączki lub NGU, które mają podobne objawy, ale zupełnie inne leczenie. Polega ono na zastosowaniu odpowiednich antybiotyków dostosowanych do rozpoznania, etapu choroby i przeciwwskazań (nietolerancje lub uczulenia). W Indywidualnych Specjalistycznych Praktykach Lekarskich profesorów, doktorów habilitowanych i doktorów nauk medycznych ośrodka Derm-art w Gdyni można poddać się diagnozie i leczeniu tych chorób.

Profesjonalna opieka w trakcie leczenia kiły

Zarówno nieleczona kiła, jak i rzeżączka, mogą mieć dotkliwe skutki i wywołać trwały uszczerbek na zdrowiu. Dlatego tak istotne jest, by w razie jakichkolwiek podejrzeń zgłosić się do profesjonalistów i podzielić swoimi wątpliwościami i jak najwcześniej rozpocząć leczenie. Jest jeszcze inny problem: człowiek chory wenerycznie może zarażać innych. Leczenie tych chorób daje pewność, że nie będą Państwo zakaźni dla otoczenia. Dermatolodzy-wenerolodzy ośrodka Derm-art w Gdyni to zespół wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny dermatologii, alergologii i wenerologii. Można być więc pewnym, że do każdego przypadku podejdą kompleksowo i w pełni indywidualnie. Przeprowadzą konsultację, zlecą konieczne badania i postawią diagnozę, na której podstawie dobierana zostanie właściwa i skuteczna forma leczenia. Cechuje nas empatia, wiedza i doświadczenie, a tajemnica lekarska zobowiązuje do całkowitej dyskrecji. Należy wyzbyć się niepotrzebnego wstydu, zapomnieć o dyskomforcie i zadbać o swoje zdrowie. Zapraszamy!