Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Leczenie łuszczycy

Każdy z nas pragnie cieszyć się zdrowiem i doskonałym wyglądem. Niestety nie zawsze jest to możliwe, a wiele osób zmaga się z różnego rodzaju chorobami, których objawy potrafią skutecznie obniżyć samoocenę i skomplikować życie. Jedną z takich chorób jest łuszczyca, która ma charakter przewlekły i zapalny. Jeśli chodzi o jej leczenie, Gdynia ma bardzo wiele do zaoferowania. W ośrodku Derm-art z przyjemnością udzielimy Ci niezbędnej pomocy! Co się przyczynia do powstania łuszczycy? Nieprawidłowy i nadmierny proces rogowacenia naskórka skutkuje pojawieniem się zmian na ciele, zwłaszcza na łokciach, kolanach, owłosionej skórze głowy i w miejscach intymnych. Nie omija także miejsc widocznych – twarzy czy grzbietów rąk. Czerwone grudki i tarczki pokryte srebrzystoszarawą łuską to objawy, z którymi muszą zmagać się osoby chore na łuszczycę. Choć przyczyny jej występowania nie są do końca znane, wiadomo, że jest to choroba uwarunkowana genetycznie. Łuszczyca jest ogólnoustrojową zapalną dermatozą z towarzyszącymi zaburzeniami immunologicznymi. Czynnikami wyzwalającymi i powodującymi nawroty zmian skórnych są stres, infekcje paciorkowcowe i wirusowe. Mogą to być także choroby przebiegające ze zmianami skórnymi: ospa wietrzna, wyprysk (eczema) i inne wysypkowe choroby, urazy mechaniczne skóry oraz niektóre leki przyjmowane z innych powodów.

Leczenie łuszczycy w Gdyni

W ośrodku Derm-art współpracę rozpoczniemy od przeprowadzenia konsultacji, służącej do zdobycia niezbędnych informacji. Na ich podstawie wytyczymy ścieżkę postępowania, której celem jest uzyskanie remisji choroby, a więc piękny wygląd, zdrowie i wspaniałe samopoczucie. Korzystamy wyłącznie ze sprzętu najwyższej klasy, który jest w pełni bezpieczny i ma imponującą skuteczność. Łuszczycę leczymy między innymi przy pomocy PUVA-terapii, która polega na naświetlaniu chorego długimi promieniami ultrafioletowymi. Zabieg trwa zaledwie kilka minut i nie wiąże się z większym dyskomfortem. Liczba naświetlań jest dopasowywana do każdego pacjenta na podstawie jego stanu zdrowia. Metoda PUVA słynie ze swojej dużej skuteczności, jest więc sposobem na uzyskanie długotrwałej remisji. Niektórzy pacjenci korzystają z naświetlań promieniami UVB wąskopasmowymi o długości 311 nm. W naszym ośrodku w Gdyni oferujemy też możliwość skorzystania ze SPA łuszczycowego. Taki zabieg odpowiada pobytowi nad Morzem Martwym i polega na 20-minutowej kąpieli w solance, naświetlaniu PUVA lub UVB 311 i zakończeniu procedury letnią kąpielą olejową. Przeprowadzany 3 x w tygodniu znacznie skraca czas leczenia. Inną metodą stosowaną w tym gabinecie są Re-PUVA lub Re-UVB, polegające na łączeniu naświetleń z podawaniem retinoidów. Dla tych, którzy nie mogą dojeżdżać na zabiegi, mamy inne propozycje leczenia miejscowego lub ogólnego w zależności od wskazań, przeciwwskazań, postaci łuszczycy i chorób towarzyszących. W leczeniu łuszczycy dużą wagę odgrywa także dieta.

Pełen profesjonalizm i wysoka skuteczność

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest żyć z chorobą, która ma wiele rodzajów. Szanowni Państwo, proszę się nie martwić – w Indywidualnych Praktykach Lekarskich mieszczących się w Ośrodku Derm-art. w Gdyni leczymy je wszystkie, dopasowując metody do każdego pacjenta indywidualnie. Wykwalifikowana kadra lekarzy prowadzących tutaj swoje Indywidualne Praktyki Lekarskie składa się ze specjalistów z dziedziny dermatologii. W jej skład wchodzą profesorowie, doktorzy habilitowani i doktorzy nauk medycznych. Jeżeli Państwo są zainteresowani leczeniem choroby, a także jej prowadzeniem również w okresach bezobjawowych lub chcieliby dowiedzieć się na jej temat czegoś więcej – zapraszamy do kontaktu!e.