Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty objawia się w postaci występowania rozległego rumienia, grudek i krostek na twarzy. Niekiedy dochodzi do przerostu guzowatego nosa. Jest to przewlekła choroba skóry, która zwykle występuje u osób między 30 a 60 rokiem życia, głównie u kobiet i u osób o jasnym fenotypie. Czynniki sprzyjające reakcjom naczynioruchowym ujawniają i nasilają te chorobę. Należą do nich słońce, gorące pokarmy i napoje, stres emocjonalny, nadciśnienie, czynniki infekcyjne, nieodpowiednie kosmetyki.

Objawy trądziku różowatego

W początkowej fazie choroby oznakami powstających zmian są napadowe rumienie. Z biegiem czasu powstają rozszerzone naczynka i trwałe rumienie. W późniejszej fazie może dojść do pojawienia się krostek i grudek. Pacjenci bardzo często skarżą się też na świąd i pieczenie. Lekarze prowadzący Indywidualne Specjalistyczne Praktyki Lekarskie na terenie ośrodka Derm-art. zajmują się leczeniem trądziku różowatego, dlatego zapraszamy do nas wszystkich pacjentów z Gdyni i Trójmiasta. Proszę umówić się na konsultację i pozwolić sobie pomóc.


Chorobie, jaką jest trądzik różowaty, towarzyszy zwykle wiele innych objawów oprócz charakterystycznego zaczerwienienia. Do najczęściej występujących objawów trądziku różowatego, które już nawet we wstępnej fazie rozwoju schorzenia powinny być niepokojące, zalicza się:
• uderzenia gorąca, wypieki,
• zaczerwienienie,
• obrzęki,
• pieczenie,
• kłucie, uczucie napięcia,
• teleangiektazje,
• krostki, grudki.

Leczenie trądziku w Gdyni i Trójmieście - na czym polega?

Leczenie trądziku różowatego nie jest łatwe, niemniej jednak istnieją leki i zabiegi pozwalające na uzyskanie stanu bezobjawowego. Na początku najważniejsze jest leczenie farmakologiczne i odpowiednia pielęgnacja cery. Zabiegi wspomagają leczenie farmakologiczne naświetlania lampami LED, światłem IPL czy laserami naczyniowymi. Nie bez znaczenia są także odpowiednie peelingi. W gabinetach naszych lekarzy w Gdyni i w Trójmieście, do leczenia trądziku używany jest sprzęt wysokiej jakości, który pozwala skutecznie pomagać wszystkim pacjentom zgłaszającym się z trądzikiem różowatym w różnym stadium zaawansowania. Guzowatość nosa (Rhinophyma) wymaga leczenia operacyjnego. Leczenie trądziku różowatego jest długotrwałe i wieloetapowe i po uzyskaniu stanu bezobjawowego wymaga ciągłej odpowiedniej pielęgnacji cery.


Oferujemy leczenie trądziku różowatego w profesjonalnych, nowocześnie wyposażonych gabinetach medycyny estetycznej, znajdujących się w Gdyni na Wzgórzu św. Maksymiliana Kolbe w ośrodku Derm-art, dzięki czemu z naszych usług mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Trójmiasta. Zapraszamy do zapisów na konsultacje, podczas których zostanie omówiony proces leczenia.