Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Dermatochirurgia

Dermatochirurgia łączy w sobie m.in. dermatologię, chirurgię i rekonstrukcję skóry. Niektórzy lekarze prowadzący Indywidualne Specjalistyczne Praktyki Lekarskie na terenie ośrodka Derm-art. w Gdyni tacy jak prof. dr hab. Waldemar Placek, dr n. med. Piotr Szlązak i lek. Tomasz Iwanowski oraz lek. Luiza Piesiakow dzięki umiejętnościom chirurgicznym w dermatologii mogą Państwu pomóc w rozwiązaniu wielu problemów skórnych i tkanki podskórnej. Zabiegi chirurgiczne na skórze, które przeprowadzają wymienieni lekarze w swoich gabinetach w Gdyni na ul, Batalionów Chłopskich 24 pozwalają na usunięcie zmian zagrażających zdrowiu. Wycięcie włókniaków, znamion czy brodawek może być także podyktowane Państwa względami estetycznymi. Guzki, guzy czy znamiona usuwa się z marginesem skóry zdrowej za pomocą wielu różnych narzędzi, m.in. skalpela, lasera, elektrokoagulacji, plazmy, krioaplikatora w zależności od wskazań po to, aby chorobę wyleczyć i uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny., ale efekt jest zawsze równie satysfakcjonujący. Dermatochirurgia zajmuje się również pobieraniem biopsji do badania histopatologicznego czy immunopatologicznego.

Jakie możliwości daje dermatochirurgia?

Dermatochirurgia pozwala na usunięcie zmian nowotworowych, znamion barwnikowych, które zostały tak ocenione podczas badania przez dermatologa, dermatoskopii lub biopsji. Zaliczają się do nich np. bardzo wczesne czerniaki, raki podstawni- i kolczystokomórkowy stany przedrakowe, raki przedinwazyjne i zmiany łagodne jak brodawki łojotokowe, włókniaki, tłuszczaki, kaszaki czy inne rzadsze zmiany, które należy lub można usunąć. Tego typu zmiany usuwane są z marginesem skórnym. Po badaniu histologicznym daje to pewność, że zostały wycięte w całości. W skomplikowanych przypadkach może być wymagane wycięcie znamion z plastyką, szczególnie gdy są położone w widocznym miejscu, np. na twarzy. Wymienieni powyżej dermatolodzy mają wieloletnie doświadczenie w tego typu przypadkach, więc szybko wrócą Państwo do formy, a po zmianie patologicznej pozostanie prawie niewidoczna blizna. Dermatochirurg może także usunąć wybraną przez Państwa zmianę ze względów estetycznych. Do tego typu zabiegów najczęściej kwalifikują się: włókniaki, różnego rodzaju brodawki, tłuszczaki czy bliznowce. Jeśli chcą Państwo poprawić swój wygląd, warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje dermatoskopia. Wszystkie te zabiegi wykonują dermatolodzy w ramach Indywidualnej Praktyki Lekarskiej. Przyjmujący pacjentów w gdyńskim Derm-art profesorowie, doktorowie i lekarze zadbają o Państwa jak największy komfort i szybko powrót do zdrowia.

Nowoczesna dermatochirurgia – Trójmiasto i okolice

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic do skorzystania z usług specjalistów prowadzących w tym miejscu gabinety w formie Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej. Ofertę kierujemy zwłaszcza do osób, które mają na skórze zmiany budzące wątpliwości lub po prostu w Państwa opinii nie wyglądają estetycznie. Można ten stan bowiem łatwo zmienić. Jeśli zdecydują się Państwo na wizytę u jednego z dermatologów wykonujących zabiegi dermatochirurgiczne, zostaną Państwo otoczeni doskonałą opieką przed zabiegiem i po nim w postaci przygotowania do zabiegu, opisu zabiegu i przebiegu pooperacyjnego w postaci zmiany opatrunków, zdjęcia szwów, wydania wyniku histopatologicznego i ewentualnej kontroli pozabiegowej. Niektórzy z pacjentów bywają kierowani do chirurgów onkologicznych do dalszej opieki. Specjaliści udzielą wskazówek i dadzą wytyczne co do dalszego postępowania, które wpłynie na gojenie się miejsca po zabiegu. Powikłania pozabiegowe zdarzają się niezwykle rzadko i wynikają głównie z niestosowania się do zaleceń pozabiegowych samych pacjentów. Nie musicie się Państwo obawiać, nawet jeśli wcześniej nie słyszeliście o pojęciu, jakim jest dermatochirurgia. Gdynia, w której mieści się ośrodek Derm-art, oferuje we wszystkich Indywidualnych Specjalistycznych Praktykach Lekarskich wysokiej jakości specjalistyczne usługi. Do każdego z Państwa podchodzi się tu indywidualnie i z pełnym zrozumieniem.