Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Leczenie chorób wenerycznych

Kamasutra mówi, że życie seksualne i choroby przenoszone drogą płciową są nierozerwalnie związane z życiem człowieka. Czynności seksualne człowieka są atrybutem fizjologii życia jak jedzenie, picie, oddychanie i wydalanie. Wszyscy pragniemy znakomicie czuć się we własnym ciele, gdyż przekłada się to na wysokie poczucie wartości i wspaniały nastrój. Czasem jednak dochodzi do zachwiania zdrowia. Ujawniają się objawy chorób. Szczególną ich kategorią są choroby przenoszone drogą płciową, które wciąż uchodzą dla wielu osób za temat tabu. Jednymi z najczęściej spotykanych chorób bakteryjnych tego rodzaju są nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowe (NGU), kiła i rzeżączka. Jeżeli po przygodnym kontakcie lub nawet po współżyciu ze stałą partnerką/partnerem zachodzą podejrzenia, że może to być któraś z nich, należy podjąć rozsądną decyzję i zgłosić się po poradę. Dzięki temu zadbają Państwo o swoje zdrowie i szybko pozbędą się ewentualnego problemu. Jeśli chodzi o diagnostykę i leczenie kiły, rzeżączki i nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej, w Indywidualnych Specjalistycznych Praktykach Lekarskich na terenie ośrodka Derm-art w Gdyni uzyskacie Państwo wszelką niezbędną pomoc.

Jak pozbyć się krępujących problemów zdrowotnych?

Życie seksualne stanowi istotną część naszego życia. Dlatego zachowywanie odpowiednich środków bezpieczeństwa podczas współżycia jest kluczowe. Niekiedy jednak zdarza się, że mimo ich użycia, dojdzie do zarażenia chorobą weneryczną. Kiła jest wyjątkowo podstępnym schorzeniem, objaw pierwotny jest bowiem niebolesny i ustępuje bez leczenia. Z kolei dalszy przebieg kiły może być bezobjawowy (kiła utajona). Dlatego chorzy nie są w stanie zareagować odpowiednio szybko. Nieleczona kiła rozwija się, przechodząc w drugi okres, który charakteryzuje się występowaniem wysypek, często traktowanych jako uczulenie. Niekiedy pojawiają się odbarwione plamy i wypadają włosy. Wszystkie te objawy przemijają i nie dają żadnych dolegliwości bólowych. Po roku kiła przechodzi w postać późną. Najczęściej atakuje ośrodkowy układ nerwowy i układ sercowo-naczyniowy. Jak wygląda leczenie? Podstawą jest diagnostyka serologiczna, w przypadku podejrzenia kiły i bakteriologiczna, w przypadku podejrzenia rzeżączki lub NGU, które mają podobne objawy, ale zupełnie inne leczenie. Polega ono na zastosowaniu odpowiednich antybiotyków dostosowanych do rozpoznania, etapu choroby i przeciwwskazań (nietolerancje lub uczulenia). W Indywidualnych Specjalistycznych Praktykach Lekarskich profesorów, doktorów habilitowanych i doktorów nauk medycznych ośrodka Derm-art w Gdyni można poddać się diagnozie i leczeniu tych chorób.

Profesjonalna opieka w trakcie leczenia kiły

Zarówno nieleczona kiła, jak i rzeżączka, mogą mieć dotkliwe skutki i wywołać trwały uszczerbek na zdrowiu. Dlatego tak istotne jest, by w razie jakichkolwiek podejrzeń zgłosić się do profesjonalistów i podzielić swoimi wątpliwościami i jak najwcześniej rozpocząć leczenie. Jest jeszcze inny problem: człowiek chory wenerycznie może zarażać innych. Leczenie tych chorób daje pewność, że nie będą Państwo zakaźni dla otoczenia. Dermatolodzy-wenerolodzy ośrodka Derm-art w Gdyni to zespół wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny dermatologii, alergologii i wenerologii. Można być więc pewnym, że do każdego przypadku podejdą kompleksowo i w pełni indywidualnie. Przeprowadzą konsultację, zlecą konieczne badania i postawią diagnozę, na której podstawie dobierana zostanie właściwa i skuteczna forma leczenia. Cechuje nas empatia, wiedza i doświadczenie, a tajemnica lekarska zobowiązuje do całkowitej dyskrecji. Należy wyzbyć się niepotrzebnego wstydu, zapomnieć o dyskomforcie i zadbać o swoje zdrowie. Zapraszamy!
Zgodnie z definicją WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) zdrowie seksualne to grupa biologicznych, emocjonalnych, intelektualnych i społecznych aspektów życia seksualnego, niezbędnych do pozytywnego rozwoju osobowości, umiejętności komunikacyjnych i miłości. Jednym z najważniejszych zagadnień związanych z utrzymaniem zdrowia seksualnego jest profilaktyka chorób przenoszonych drogą płciową. WHO szacuje, że każdego dnia około 1 miliona ludzi zaraża się chorobami przenoszonymi drogą płciową, a 376 milionów nowych zakażeń jest spowodowanych jedną z czterech chorób przenoszonych drogą płciową: chlamydią, rzeżączką, kiłą i rzęsistkowicą. Choroby przenoszone drogą płciową powstają w wyniku ludzkich zachowań, na które mają wpływ czynniki społeczno-ekonomiczne, psychologiczne i kulturowe. Choroby te stanowią poważny powód do niepokoju dla opieki zdrowotnej i społeczeństwa w ogóle. Jednym z czynników ryzyka jest wczesna inicjacja seksualna. Infekcja intymna czy choroba weneryczna może zdarzyć się każdemu. Czasami chwila zapomnienia przynosi przykre konsekwencje. W przypadku, gdy występuje choroba lub jej podejrzenie, nie ma się co załamywać – należy za to jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, który pomoże rozwiązać wstydliwy problem.

Leczenie chorób wenerycznych w Trójmieście

Kiła, rzeżączka czy wirus HIV nie budzą pozytywnych skojarzeń. Należą do grupy jednych z najbardziej unikanych chorób czy przypadłości. Wywołują je cztery typu organizmów: grzyby, bakterie, wirusy oraz pasożyty. Choroby weneryczne nie tylko powodują przykre konsekwencje w postaci bólu, świądu, a w przypadku bardziej poważnych dolegliwości wpływają na inne obszary ciała poza narządami moczowo-płciowymi czy rozrodczymi. Są też dla wielu powodem wstydu, przez który przypadłość trzymają w tajemnicy. Choroby weneryczne jednak można skutecznie leczyć; warunkiem jednak jest jak najszybsza konsultacja medyczna i wdrożenie optymalnego leczenia, tym bardziej że pierwotnie objawy mogą być niezauważalne. Pod żadnym pozorem nie można dopuścić do rozwoju choroby lub do przeniesienia bakterii, wirusów czy grzybów na partnera seksualnego poprzez nieodpowiedzialny seks. Nasi specjaliści leczenia chorób wenerycznych z Gdyni czują obowiązek niesienia pomocy w najbardziej skomplikowanych czy krępujących sytuacjach. Najszybciej jak to możliwe wykonamy badania takie jak pobieranie wymazów, krwi i badanie w kierunku obecności drobnoustrojów chorobotwórczych, czy nawet USG. Wdrożymy plan leczenia, aby uwolnić Państwa od problemu choroby wenerycznej.

Specjalistyczna pomoc podczas choroby

Seks to ważny aspekt życia człowieka i nie warto unikać wizyt u lekarza. Rozumiemy, że każdemu może przytrafić się zakażenie przenoszone drogą płciową, lecz zapewniamy: dla nas – specjalistów dermatologów zajmujących się diagnostyką i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową – jest to codzienność. Indywidualne Specjalistyczne Praktyki Lekarskie specjalistów działających na terenie ośrodka Derm-art. w Gdyni zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. Zadaniem lekarzy prowadzących działalność na terenie ośrodka Derm-art jest pomóc Państwu w tych trudnych psychicznie chwilach. Mimo wszystko zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć” to najbardziej adekwatne zdanie w kontekście zdrowia. Prezerwatywa to podstawowy środek ochrony nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale przede wszystkim przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i należy o tym pamiętać, zwłaszcza podczas przygodnego seksu z nieznanym lub mało znanym partnerem. W przypadku, gdy dojdzie do możliwości zakażenia chorobą weneryczną lub już będzie u Państwa zauważalna i wystąpią objawy nie należy liczyć, że sama przejdzie bez leczenia– bez długiego wahania proszę umówić na wizytę do któregoś z lekarzy prowadzących działalność w Indywidualnych Specjalistycznych Praktykach Lekarskich na terenie Derm-artu w Gdyni.