Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Leczenie świerzbu

Świerzb jest zakaźną chorobą przenoszoną drogą płciową lub przez bezpośredni kontakt z osobą chorą. Kolokwialne określenie, jakim jest „świerzbić’” ma uzasadnienie w medycynie. Owo świerzbienie, a więc świąd, może być konsekwencją zakażenia świerzbowcem ludzkim – pasożytem żerującym na ludzkiej skórze. Ze względu na to, że świąd może być objawem bardzo różnych chorób skóry i chorób ogólnoustrojowych, a nawet psychicznych, zachęcamy do wizyty w ośrodku Derm-art., gdzie zajmujemy się leczeniem świerzbu w Gdyni w przypadku zauważenia u siebie niepokojących objawów, szczególnie świądu nasilającego się wieczorem i w pościeli.

Leczenie świerzbu w Trójmieście – jak można się zarazić świerzbem?

Do zakażenia świerzbowcem ludzkim dochodzi zazwyczaj poprzez bezpośredni kontakt z osobą chorą na świerzb. Niekoniecznie przez kontakt seksualny; czasami wystarczy chwilowa bliska obecność danej osoby lub podanie ręki. Do nosicieli świerzbowca przywiera czasem etykieta osób, które nie dbają o higienę w wystarczający sposób. Prawda jednak przedstawia się nieco inaczej – w dzisiejszych czasach to choroba charakterystyczna dla osób, którym zdarza się przebywać w większych skupiskach ludzi, np. podczas koncertu czy w komunikacji miejskiej. Zazwyczaj stosowanie środków ochrony zapobiega zakażeniu, jednak w żadnym wypadku nie leczy problemu. Leczenie świerzbu odbywa się za pomocą odpowiednich preparatów do stosowania zewnętrznego dostosowanych do stopnia zaawansowania i miejsca występowania choroby. Podczas konsultacji u dermatologa odgrywa rolę dokładny wywiad oraz badanie dermatoskopowe (dermoskopowe). Zauważenie charakterystycznych nor i przeczosów w skórze potwierdza rozpoznanie i pozwala włączyć stosowne leczenie. Nasi eksperci wykazują się pełnym profesjonalizmem i stosują niezbędne środki ostrożności, potrafią odróżnić świąd w chorobach alergicznych od świerzbu i innych kilkudziesięciu powodów świądu.

Leczenie świerzbu w Gdyni dla pacjentów Trójmiasta i okolic

Pacjent cierpiący na uporczywy świąd powinien zarejestrować się do jednego ze specjalistów dermatologów prowadzących Indywidualne Specjalistyczne Praktyki Lekarskie na terenie ośrodka „Derm-art.” W czasie wizyty, która pozwoli wykluczyć inne powody świądu i potwierdzeniu badaniem dermatoskopowym typowych objawów świerzbu lekarz przepisze odpowiednie zalecenia zależne od przepisanego preparatu i liczby osób pozostających we wspólnym mieszkaniu i mających częsty kontakt osobisty.

Prawidłowe i skrupulatne stosowanie się do zaleceń pozwoli na wyleczenie po jednej wizycie. Leczenie świerzbu w Trójmiejskim ośrodku cieszącym się świetną opinią pozwoli na ustąpienie przykrych objawów i uchroni przed infekcją także innych osób. Ze względu na wysoką zakażalność i ujawnianie się objawów niekiedy dopiero po trzech tygodniach, przeleczyć należy wszystkich członków rodziny oraz partnerów seksualnych. Niepozorny pasożyt, który drąży tunele w skórze, bywa powodem nieestetycznych rozległych zmian skórnych, zapalenia tkanki podskórnej, czyraków i zapalenia naczyń limfatycznych. W skrajnych przypadkach dochodzi do kłębuszkowego zapalenia nerek i gorączki reumatycznej.

Lekarz dermatolog powinien być pierwszą osobą, która przychodzi na myśl w przypadku zmian skórnych. W naszych placówkach ośrodka Derm-art. Leczenie świerzbu w Gdyni pozwala na skuteczne zniszczenie wywołującego chorobę świerzbowca, choć bywa to trudne. Po zastosowaniu leczenia nie należy używać bielizny w ciągu następnych 2 tygodni i ubrań uprzednio noszonych. Pościel wymaga wyprania w gorącej wodzie i wyprasowania. Nie należy wstydzić się choroby. Wręcz przeciwnie – troszcząc się o własne zdrowie i życie, a także osób z otoczenia, wykazuje się odpowiedzialność.