Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Leczenie wszawicy łonowej

Wbrew wszelkim opiniom, że wszawica głowowa jest tym samym, co wszawica łonowa, choroby te różnią się od siebie. Istnieje między nimi wiele podobieństw – przede wszystkim konieczność leczenia. Aczkolwiek za dolegliwości w obu przypadkach odpowiada inny pasożyt. Wszawica łonowa jest chorobą przenoszoną drogą płciową wywołaną przez wesz łonową powodującą świąd w okolicy łonowej i narządów płciowych Wystąpienie objawów winno być zawsze skonsultowane ze specjalistą dermatologiem-wenerologiem na przykład u jednego z lekarzy dermatologów prowadzących swoją Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Lekarską na terenie ośrodka Derm-art, który zajmuje się między innymi leczeniem wszawicy łonowej w Gdyni i w Trójmieście. Przyjeżdżają tutaj pacjenci z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego kujawsko-pomorskiego i innych.

Jak można się zarazić?

Dermatolodzy prowadzący działalność w ramach Indywidualnej Praktyki Lekarskiej na terenie ośrodka Derm-art to idealne miejsce, by zasięgnąć porady w zakresie szeroko rozumianej dermatologii i wenerologii, a więc także chorób przenoszonych drogą płciową popularnie zwanych wenerycznymi, za które uznawana jest wszawica łonowa. Ze względu na specyfikę występowania głównie na owłosieniu łonowym zasłużyła na stwierdzenie, że właśnie kontakty seksualne są powodem przenoszenia się pasożyta między z człowieka na człowieka. Zakażenia następują głównie na drodze płciowej przez bezpośredni kontakt włosów osoby zdrowej z włosami chorego partnera Podkreślić tu jednak trzeba, że brak aktywności seksualnej nie wyklucza zarażenia wszawicą, gdyż bliski kontakt z osobą chorą oraz korzystanie z tych samych przedmiotów (np. ręcznika) może przyczynić się do rozwoju choroby u innych osób, w tym dzieci. Wszy wywołujące wszawice łonową mogą występować u mocno owłosionych mężczyzn na skórze całego ciała, a u dzieci najczęściej atakują rzęsy.

Leczenie wszawicy łonowej w Gdyni w Trójmieście

Ze względu na łatwość rozprzestrzeniania się wszy konieczne jest przeleczenie wszystkich członków rodziny osoby zakażonej. Leczenie na szczęście jednak nie należy do wyjątkowo skomplikowanych. Oczywiście bieliznę osobistą i pościel należy wyprać w gorącej wodzie, wysuszyć w wysokiej temperaturze i przeprasować gorącym żelazkiem. Leczenie polega na zgoleniu włosów łonowych i innych z okolicy zajętej wszawicą oraz leczenie zewnętrzne lub doustne zapisane przez lekarza w zależności od powierzchni zajętej skóry i skłonności do nawrotów. Wszystkie osoby, które miały kontakt seksualny z zakażonym w ciągu ostatniego miesiąca powinny się również przeleczyć niezależnie od tego czy są objawy, czy ich nie ma Warto zgłosić się do lekarza zaraz po możliwości zarażenia. Dermatolog po konsultacji oraz wykonaniu stosownych badań wdroży leczenie. Należy jednak ściśle przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących leczenia, gdyż choroba niedoleczona lub nieprawidłowo leczona i niestosowanie się do zaleceń lekarskich może spowodować nawrót.

Choroba, jak wiele innych

Fałszywy wstyd prowadzący do zaniechania zgłoszenia się do dermatologa-wenerologa prowadzi do rozprzestrzenienia się infekcji i wysokiej zakaźności dla bezpośredniego otoczenia i partnerów seksualnych. Zapewniamy jednak, że ta przypadłość nie jest dla nas dermatologów sytuacją nową. Życie seksualne człowieka jest jedną z podstawowych funkcji życiowych jak jedzenie, spanie oddychanie, oddawanie moczu i wypróżnianie. Dlatego choroby przenoszone drogą płciową jak i inne choroby narządów płciowych traktujemy jak każdą inną chorobę zakaźną bez niemiłych reakcji. Lekarze specjaliści w dziedzinie dermatologii i wenerologii prowadzący Indywidualne Specjalistyczne Praktyki Lekarskie na terenie ośrodka Derm-art. wykazują się profesjonalizmem i pełnym zrozumieniem. Pytając Państwa o kontakty seksualne czy higienę nie oceniają chorego, a zbierają wywiad lekarski i przeprowadzają badanie niezbędne w celu postawienia rozpoznania i dalszych zaleceń, co do możliwości zakażenia się innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową i właściwej profilaktyki. Leczenie wszawicy łonowej w Gdyni umożliwia mieszkańcom miasta i okolic rychłe zajęcie się takim pacjentem. Wbrew wszelkim obawom nie należy zwlekać z wizytą, gdyż bagatelizowanie problemu może okazać się błędem, którego konsekwencje są niewymiernie duże w stosunku do łatwości leczenia wszawicy.