Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Pobieranie wycinków do badania histopatologicznego i immunologicznego

Pobieranie wycinków do badania histopatologicznego lub immunologicznego to jedne z najczęstszych zabiegów diagnostycznych w dermatologii. Profesjonalne usługi, wykonywane przez specjalistów dermatologów prowadzących Indywidualne Specjalistyczne Praktyki Lekarskie na terenie ośrodka Derm-art w Gdyni i Trójmieście, gwarantują bezpieczeństwo i skuteczność. To bardzo ważne badanie diagnostyczne, które pozwala na postawienie rozpoznania potencjalnie niebezpiecznych zmian w skórze lub jest badaniem pomocniczym diagnostycznym w przypadku trudności diagnostycznych na podstawie samego wywiadu i wyglądu zmian skórnych.

Pobieranie wycinków do badania histopatologicznego w Trójmieście

Specjaliści dermatolodzy, którzy prowadzą Indywidualne Specjalistyczne Praktyki Lekarskie na terenie ośrodka Derm-art w Gdyni pobierają materiał, który następnie zostaje przekazany do badania histopatologicznego Badanie histopatologiczne wykonywane jest Zakładzie Patomorfologii GUMed. Pobierany do badania materiał obejmuje budzącą podejrzenie zmianę wraz z fragmentem otaczającej je skóry (biopsja ekscyzjonalna). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, dlatego nawet pacjenci, którzy boją się bólu, mogą spać spokojnie – z pewnością nie odczują podczas pobierania tkanki dyskomfortu. Rana po wycięciu zostaje profesjonalnie zszyta, aby blizna była jak najmniej widoczna lub kosmetycznie niedostrzegalna. Niekiedy wystarczy pobrać sztancą wycinek z większej zmiany głównie w celu różnicowania podobnie wyglądających klinicznie chorób, które różnią się obrazem histologicznym pod mikroskopem.

Badanie histopatologiczne zazwyczaj ma na celu rozpoznanie lub wykluczenie ewentualnej choroby nowotworowej. Dzięki jego przeprowadzeniu uzyskujemy pewność, czy pobrana tkanka ma charakter łagodny, czy złośliwy. W innych przypadkach biopsja (wycinek) pomaga zdiagnozować inne trudne diagnostycznie ciężkie choroby skóry, takie jak łuszczyca czy liszaj płaski. Dzięki najwyższej klasy technologii oraz profesjonalnym dermatologom pobieranie wycinków do badania histopatologicznego w Indywidualnych Specjalistycznych Praktykach Lekarskich znajdujących się na terenie ośrodka Derm-art. w Trójmieście jest szybkie i komfortowe.

Pobieranie wycinków do badania immunologicznego w Trójmieście

Pobieranie wycinków do badania immunologicznego to jedna z podstaw metod diagnostycznych autoimmunologicznych chorób skóry. Usługi wykonywane przez specjalistów z naszych placówek na terenie Trójmiasta gwarantują w tej kwestii profesjonalizm oraz najwyższą dbałość o dobro pacjenta. Głównym materiałem do badań są fragmenty skóry lub błony śluzowej. Pobrany materiał następnie poddawany jest specjalnemu badaniu pod mikroskopem fluorescencyjnym, które pozwala rozpoznać różnego rodzaju choroby autoimmunologiczne z grupy chorób tkanki łącznej czy chorób pęcherzowych. W naszych gabinetach pobieranie wycinków do badania histologicznego i immunologicznego wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego każdy pacjent może czuć się podczas zabiegu całkowicie komfortowo i nie bać się bólu.

Pobieranie wycinków skóry do badania - skuteczna diagnostyka

Nowotwory skóry uchodzą za trudne do wyleczenia, jednak ich wczesne rozpoznanie znacznie podnosi szansę na trwałe wyleczenie. Właśnie dlatego specjaliści dermatolodzy prowadzący Indywidualne Specjalistyczne Praktyki Lekarskie na terenie ośrodka Derm-art są do dyspozycji wszystkich pacjentów, którzy chcą poddać badaniu niepokojące ich zmiany na skórze. Jeżeli mają Państwo wskazania do badania histopatologicznego lub immunologicznego, w naszych gabinetach na terenie ośrodka Derm-art w Trójmieście można je wykonać prosto, szybko i bezboleśnie.