Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Diagnostyka chorób włosów

Włosy to dla większości społeczeństwa największy atut – piękne gęste loki lub atrakcyjne upięcie w koka budzą zachwyt oraz są znakiem rozpoznawczym. Niestety dla niektórych kwestia owłosienia na skórze głowy może być też największą bolączką. Garściami wypadające włosy czy powodujące nieprzyjemny świąd dolegliwości bywają pozornie problemem nie do przejścia. Nie oznacza to jednak, że należy się poddać! Osobom ze zmianami skórnymi na owłosionej skórze głowy i z wypadającymi włosami pragniemy zaproponować diagnostykę chorób skóry głowy i włosów w Gdyni!

Przyczyny chorób włosów i diagnostyka

Dziedzina dermatologii, która zajmuje się chorobami owłosionej skóry głowy i włosów, to trichologia. Jak przebiega diagnostyka takich schorzeń? Podczas konsultacji medycznej zostaje przeprowadzony wywiad lekarski na temat predyspozycji do chorób włosów czy łysienia androgenowego (popularnego łysienia typu męskiego) w rodzinie. Lekarz zapyta także o choroby współistniejące, np. tarczycy czy autoimmunologiczne, gdyż z nich, pozornie niezwiązana z włosami, może być powodem wypadania włosów. W diagnostyce chorób włosów w ośrodku w Gdyni korzystamy z profesjonalnych urządzeń (np. trichoskopii), możliwe jest też przeprowadzenie trichogramu lub nawet biopsji skóry owłosionej głowy (przy podejrzeniu łysienia bliznowaciejącego). Następnie pacjent otrzyma zlecenie na celowane badania krwi, które potwierdzą lub wykluczą wstępne rozpoznanie kliniczne. Pomimo że wszyscy jesteśmy tacy sami, różnimy się pod względem wyglądu zewnętrznego. Włosy u każdego mają inny kolor, grubość, długość czy sprężystość. W związku z tym nie zawsze przyczyną niezadowalającego wyglądu włosów jest choroba. Często zdarza się, że zniszczone nieprawidłową pielęgnacją w zakładzie fryzjerskim lub u trichologa, nie lekarza dermatologa, włosy robią wrażenie chorych. Stosowanie domowych lub drogeryjnych kosmetyków niedostosowanych do faktycznej przyczyny wypadania włosów często nie jest wystarczające. Tylko profesjonalne badanie przeprowadzone z największą starannością pozwoli poznać przyczynę łysienia czy łupieżu. Jedynie wraz z dokładnym wywiadem lekarskim uda się wdrożyć leczenie optymalne dla danego przypadku. Dlatego stosujemy zindywidualizowane leczenie dostosowane do danego pacjenta.

Diagnostyka chorób włosów – Gdynia i Trójmiasto

Na wstępie musimy Państwa jednak ostrzec – jedynie rzetelne przyjmowanie leków i stosowanie się do zaleceń przyczynią się do choćby złagodzenia objawów. Niemniej jednak powinni Państwo wiedzieć, że z naszej strony otrzymają Państwo fachowe podejście do problemu, z którym do nas Państwo przyjdziecie. Wizyty u fryzjera mogą nie być skuteczne – wymarzona fryzura bowiem nie będzie wyglądać tak efektownie, jak sobie tego pacjent życzy. Jeżeli jednak przyjdziecie Państwo się do nas – specjalistów leczenia chorób włosów w Gdyni – mają Państwo szansę na wyleczenie całkowite lub remisję choroby. Jedną z metod leczenia chorób włosów jest mezoterapia, która musi być dostosowana do przyczyny wypadania. Dlatego do podawania doogniskowo w skórę głowy wykorzystuje się, w zależności od sytuacji, osocze bogatopłytkowe, preparat dr Cyj i niektóre wybrane leki, niekiedy sterydowe. Żeby zachwycić innych pięknymi i zdrowymi włosami, przede wszystkim musicie Państwo pozwolić sobie na chwilę wytchnienia oraz prawdziwą dumę z wymarzonej fryzury. Problemy z włosami i skórą głowy są powszechne, a współczesna dermatologia skutecznie je rozwiązuje.