Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Diagnostyka chorób włosów

Włosy w naszej kulturze stanowią jeden z najważniejszych elementów estetycznych człowieka – piękne gęste loki lub atrakcyjne upięcie budzą zachwyt oraz są atrakcyjnym i miłym znakiem rozpoznawczym. Zadbane, niezależnie od długości, połyskliwe włosy są wspaniałą ozdobą. Niestety dla niektórych włosy mogą być też największą bolączką. Garściami wypadające włosy, matowe, zniszczone i przerzedzone czy powodujące nieprzyjemny świąd, łupież mogą być postrzegane nie tylko jako zaniedbanie higieniczne, lecz także jako objaw gorszego stanu zdrowia i zdają się pozornie być problemem nie do przejścia. Może to się przekładać na samopoczucie, szanse znalezienia bardziej atrakcyjnej pracy, czy osoby wolne mogą mieć problemy ze znalezieniem sobie partnerów życiowych. Nie oznacza to jednak, że należy się poddać! Osobom ze zmianami skórnymi na skórze owłosionej głowy i z wypadaniem włosów pragniemy zaproponować diagnostykę i leczenie chorób skóry głowy i włosów u dermatologów prowadzących Indywidualne Specjalistyczne Praktyki Lekarskie w ośrodku Derm-art w Gdyni!

Przyczyny chorób włosów i diagnostyka

Dziedzina dermatologii zajmująca się chorobami skóry owłosionej głowy i włosów nazywa się trichologią. Jest to bardzo duża i trudna część dermatologii. Na marginesie warto wspomnieć, że jeżeli jest reklama, że w danym gabinecie kosmetycznym lub salonie fryzjerskim przyjmuje tricholog to warto poprosić o dyplom lekarza, specjalisty dermatologa i ukończone kursy podyplomowe. Na ogół nie są to lekarze tylko kosmetyczki, kosmetolodzy lub fryzjerzy po kursach i powinni się zajmować jedynie prawidłowa pielęgnacją zdrowych włosów bez skóry owłosionej głowy.

Podczas konsultacji medycznej zostaje przeprowadzony dokładny wywiad lekarski na temat predyspozycji do chorób włosów czy łysienia androgenowego (popularnego łysienia typu męskiego, lub łysienia androgenowego kobiet) w rodzinie. Lekarz zapyta także o choroby współistniejące (np. tarczycy, autoimmunologiczne), gdyż każda, choroba pozornie niezwiązana z włosami, może być powodem wypadania włosów. Bardzo ważny przy objawach wypadania włosów lub przetłuszczania jest stan psychiczny i stresy lub kłopoty w życiu zawodowym albo rodzinnym. Korzystamy z profesjonalnych urządzeń do diagnostyki chorób włosów (np. trichoskopii), możliwe jest przeprowadzenie trichogramu, fototrichogramu lub nawet biopsji skóry owłosionej głowy (przy podejrzeniu łysienia bliznowaciejącego) następnie pacjent otrzyma zlecenie na celowane badania krwi, które potwierdzą lub wykluczą wstępne rozpoznanie kliniczne.

Pomimo że wszyscy jesteśmy tacy sami, różnimy się pod względem wyglądu zewnętrznego. Włosy u każdego mają inny kolor, grubość, długość czy sprężystość. W związku z tym nie zawsze przyczyną niezadowalającego wyglądu włosów jest choroba. Często niestety zdarza się, że zniszczone nieprawidłową pielęgnacją w zakładzie fryzjerskim lub u trichologa nie lekarza dermatologa włosy robią wrażenie chorych. Stosowanie domowych lub drogeryjnych kosmetyków niedostosowanych do faktycznej przyczyny wypadania włosów często nie jest wystarczające – tylko profesjonalne badanie przeprowadzone z największą starannością pozwoli poznać przyczynę łysienia czy łupieżu, a wraz z dokładnym wywiadem lekarskim, wdrożyć leczenie optymalne dla danego przypadku. Stosujemy zindywidualizowane leczenie dostosowane do danego pacjenta

Diagnostyka chorób włosów – Gdynia i Trójmiasto

Na wstępie musimy Państwa jednak ostrzec – jedynie rzetelne przyjmowanie leków i stosowanie się do zaleceń lekarskich przyczyni się do choćby złagodzenia objawów. Niemniej jednak powinni Państwo wiedzieć, że z naszej strony otrzymają Państwo fachowe podejście do problemu, z którym do nas Państwo przyjdziecie. Wizyty u fryzjera mogą nie być skuteczne– wymarzona fryzura bowiem nie będzie wyglądać tak efektownie, jak sobie tego pacjent życzy. Jeżeli jednak przyjdziecie Państwo do nas – specjalistów dermatologów, którzy szczególnie rozszerzyli wiedzę na temat diagnostyki i leczenia chorób włosów przyjmujących w Indywidualnych Specjalistycznych Praktykach Lekarskich znajdujących się na terenie ośrodka Derm-art w Gdyni – maja Państwo szansę na wyleczenie całkowite lub remisję choroby, a przede wszystkim na rzetelne rozpoznanie i uczciwe rokowanie. Jedną z metod leczenia chorób włosów jest mezoterapia, która musi być dostosowana do przyczyny wypadania. Dlatego do podawania doogniskowo w skórę głowy wykorzystuje się, w zależności od sytuacji, osocze bogatopłytkowe, preparat dr Cyj, niektóre wybrane leki, niekiedy sterydowe. Żeby zachwycić innych pięknymi i zdrowymi włosami; przede wszystkim musicie Państwo pozwolić sobie na chwilę wytchnienia oraz prawdziwą dumę z wymarzonej fryzury! Problemy z włosami i skórą głowy są powszechne, a współczesna dermatologia skutecznie je rozwiązuje. Włosy w naszej kulturze stanowią jeden z najważniejszych elementów estetycznych człowieka – piękne gęste loki lub atrakcyjne upięcie budzą zachwyt oraz są atrakcyjnym i miłym znakiem rozpoznawczym. Zadbane, niezależnie od długości, połyskliwe włosy są wspaniałą ozdobą. Niestety dla niektórych włosy mogą być też największą bolączką. Garściami wypadające włosy, matowe, zniszczone i przerzedzone czy powodujące nieprzyjemny świąd, łupież mogą być postrzegane nie tylko jako zaniedbanie higieniczne, lecz także jako objaw gorszego stanu zdrowia i zdają się pozornie być problemem nie do przejścia. Może to się przekładać na samopoczucie, szanse znalezienia bardziej atrakcyjnej pracy, czy osoby wolne mogą mieć problemy ze znalezieniem sobie partnerów życiowych. Nie oznacza to jednak, że należy się poddać! Osobom ze zmianami skórnymi na skórze owłosionej głowy i z wypadaniem włosów pragniemy zaproponować diagnostykę i leczenie chorób skóry głowy i włosów u dermatologów prowadzących Indywidualne Specjalistyczne Praktyki Lekarskie w ośrodku Derm-art w Gdyni!

Przyczyny chorób włosów i diagnostyka

Dziedzina dermatologii zajmująca się chorobami skóry owłosionej głowy i włosów nazywa się trichologią. Jest to bardzo duża i trudna część dermatologii. Na marginesie warto wspomnieć, że jeżeli jest reklama, że w danym gabinecie kosmetycznym lub salonie fryzjerskim przyjmuje tricholog to warto poprosić o dyplom lekarza, specjalisty dermatologa i ukończone kursy podyplomowe. Na ogół nie są to lekarze tylko kosmetyczki, kosmetolodzy lub fryzjerzy po kursach i powinni się zajmować jedynie prawidłowa pielęgnacją zdrowych włosów bez skóry owłosionej głowy. Podczas konsultacji medycznej zostaje przeprowadzony dokładny wywiad lekarski na temat predyspozycji do chorób włosów czy łysienia androgenowego (popularnego łysienia typu męskiego, lub łysienia androgenowego kobiet) w rodzinie. Lekarz zapyta także o choroby współistniejące (np. tarczycy, autoimmunologiczne), gdyż każda, choroba pozornie niezwiązana z włosami, może być powodem wypadania włosów. Bardzo ważny przy objawach wypadania włosów lub przetłuszczania jest stan psychiczny i stresy lub kłopoty w życiu zawodowym albo rodzinnym. Korzystamy z profesjonalnych urządzeń do diagnostyki chorób włosów (np. trichoskopii), możliwe jest przeprowadzenie trichogramu, fototrichogramu lub nawet biopsji skóry owłosionej głowy (przy podejrzeniu łysienia bliznowaciejącego) następnie pacjent otrzyma zlecenie na celowane badania krwi, które potwierdzą lub wykluczą wstępne rozpoznanie kliniczne. Pomimo że wszyscy jesteśmy tacy sami, różnimy się pod względem wyglądu zewnętrznego. Włosy u każdego mają inny kolor, grubość, długość czy sprężystość. W związku z tym nie zawsze przyczyną niezadowalającego wyglądu włosów jest choroba. Często niestety zdarza się, że zniszczone nieprawidłową pielęgnacją w zakładzie fryzjerskim lub u trichologa nie lekarza dermatologa włosy robią wrażenie chorych. Stosowanie domowych lub drogeryjnych kosmetyków niedostosowanych do faktycznej przyczyny wypadania włosów często nie jest wystarczające – tylko profesjonalne badanie przeprowadzone z największą starannością pozwoli poznać przyczynę łysienia czy łupieżu, a wraz z dokładnym wywiadem lekarskim, wdrożyć leczenie optymalne dla danego przypadku. Stosujemy zindywidualizowane leczenie dostosowane do danego pacjenta

Diagnostyka chorób włosów – Gdynia i Trójmiasto

Na wstępie musimy Państwa jednak ostrzec – jedynie rzetelne przyjmowanie leków i stosowanie się do zaleceń lekarskich przyczyni się do choćby złagodzenia objawów. Niemniej jednak powinni Państwo wiedzieć, że z naszej strony otrzymają Państwo fachowe podejście do problemu, z którym do nas Państwo przyjdziecie.

Wizyty u fryzjera mogą nie być skuteczne– wymarzona fryzura bowiem nie będzie wyglądać tak efektownie, jak sobie tego pacjent życzy. Jeżeli jednak przyjdziecie Państwo do nas – specjalistów dermatologów, którzy szczególnie rozszerzyli wiedzę na temat diagnostyki i leczenia chorób włosów przyjmujących w Indywidualnych Specjalistycznych Praktykach Lekarskich znajdujących się na terenie ośrodka Derm-art w Gdyni – maja Państwo szansę na wyleczenie całkowite lub remisję choroby, a przede wszystkim na rzetelne rozpoznanie i uczciwe rokowanie.

Jedną z metod leczenia chorób włosów jest mezoterapia, która musi być dostosowana do przyczyny wypadania. Dlatego do podawania doogniskowo w skórę głowy wykorzystuje się, w zależności od sytuacji, osocze bogatopłytkowe, preparat dr Cyj, niektóre wybrane leki, niekiedy sterydowe.

Żeby zachwycić innych pięknymi i zdrowymi włosami; przede wszystkim musicie Państwo pozwolić sobie na chwilę wytchnienia oraz prawdziwą dumę z wymarzonej fryzury! Problemy z włosami i skórą głowy są powszechne, a współczesna dermatologia skutecznie je rozwiązuje.