Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi
Leczenie mięczaka zakaźnego narządów płciowych i podbrzusza
Jakie objawy ma mięczak zakaźny?
Choroba objawia się występowanie drobnych, białych guzków z wydzieliną, wewnątrz, które z czasem mogą przybrać wielkość przekraczającą nawet pół centymetra. Objawy zakażenia mięczakiem zakaźnym występują po około 6 miesiącach od zakażenia, aczkolwiek pierwsze objawy choroby można dostrzec już po 2-3 miesiącach.
Lokalizacja guzków to twarz, kończyny, choć tak naprawdę wystąpić może w każdym miejscu i w dowolnej ilości (od kilkunastu do kilkuset guzków). Jeżeli do zakażenia dojdzie poprzez kontakt seksualny, to guzki pojawiają się w okolicach narządów płciowych lub na brzuchu. Wtedy mamy do czynienia z konkretną odmianą schorzenia – z mięczakiem zakaźnym narządów płciowych i podbrzusza.
Choć choroba nie należy do niebezpiecznych i ze względu na specyfikę patogenu nie wdraża się leczenia farmakologicznego ogólnego, to nie należy jej lekceważyć. Brak zagrożenia dla zdrowia i życia nie jest bowiem równoznaczny z nieistnieniem problemu. Późne wystąpienie objawów i wysoka podatność na przekazanie choroby drugiej osobie stwarza ryzyko wystąpienia mięczaka zakaźnego u większej populacji.
Leczenie mięczaka zakaźnego w gdyńskich gabinetach na terenie ośrodka Derm-art polega na konsultacji lekarskiej oraz jak najszybszej interwencji, mającej na celu przyspieszenie ustąpienia objawów. Kontakt bezpośredni (dotyk) czy pośredni (poprzez korzystanie ze wspólnych przedmiotów) to gotowa recepta na przekazanie wirusa drugiej osobie. O ile zdrowemu człowiekowi mięczak zakaźny może nie zrobić krzywdy, o tyle osobie o osłabionym układzie immunologicznym (dzieci z atopowym zapaleniem skóry) może zaszkodzić w większym stopniu.