Derm-art

Zdrowie jest najwyższą wartością, a piękno czyni nas szczęśliwszymi

Leczenie mięczaka zakaźnego narządów płciowych i podbrzusza

Mięczak zakaźny narządów płciowych i podbrzusza to choroba występująca u dorosłych, natomiast u dzieci na skórze całego ciała wywoływana przez wirusa z grupy… ospy. Można zatem sądzić, że popularny wirus nie wymaga interwencji lekarskiej. Niestety jest to jeden z najczęściej spotykanych błędów w myśleniu. Każde podejrzenie choroby należy skonsultować z lekarzem, chociażby by po to, aby przyspieszyć proces leczenia i uniknąć powikłań.

Jakie objawy ma mięczak zakaźny?

Choroba objawia się występowanie drobnych, białych guzków z wydzieliną, wewnątrz, które z czasem mogą przybrać wielkość przekraczającą nawet pół centymetra. Objawy zakażenia mięczakiem zakaźnym występują po około 6 miesiącach od zakażenia, aczkolwiek pierwsze objawy choroby można dostrzec już po 2-3 miesiącach.
Lokalizacja guzków to twarz, kończyny, choć tak naprawdę wystąpić może w każdym miejscu i w dowolnej ilości (od kilkunastu do kilkuset guzków). Jeżeli do zakażenia dojdzie poprzez kontakt seksualny, to guzki pojawiają się w okolicach narządów płciowych lub na brzuchu. Wtedy mamy do czynienia z konkretną odmianą schorzenia – z mięczakiem zakaźnym narządów płciowych i podbrzusza.
Choć choroba nie należy do niebezpiecznych i ze względu na specyfikę patogenu nie wdraża się leczenia farmakologicznego ogólnego, to nie należy jej lekceważyć. Brak zagrożenia dla zdrowia i życia nie jest bowiem równoznaczny z nieistnieniem problemu. Późne wystąpienie objawów i wysoka podatność na przekazanie choroby drugiej osobie stwarza ryzyko wystąpienia mięczaka zakaźnego u większej populacji.
Leczenie mięczaka zakaźnego w gdyńskich gabinetach na terenie ośrodka Derm-art polega na konsultacji lekarskiej oraz jak najszybszej interwencji, mającej na celu przyspieszenie ustąpienia objawów. Kontakt bezpośredni (dotyk) czy pośredni (poprzez korzystanie ze wspólnych przedmiotów) to gotowa recepta na przekazanie wirusa drugiej osobie. O ile zdrowemu człowiekowi mięczak zakaźny może nie zrobić krzywdy, o tyle osobie o osłabionym układzie immunologicznym (dzieci z atopowym zapaleniem skóry) może zaszkodzić w większym stopniu.

Leczenie mięczaka zakaźnego narządów płciowych i podbrzusza w Gdyni

Leczeniem mięczaka zakaźnego narządów płciowych i podbrzusza można zająć się także w Trójmieście, gdzie eksperci z Derm-art pomogą w powrocie do pełni zdrowia. Nieleczony lub zaniedbany poprzez nieprawidłowe traktowanie mięczak zakaźny może skutkować przeobrażeniem w nadkażenie bakteryjne. Uciążliwy świąd towarzyszący chorobie powinien być sygnałem, który zachęci do konsultacji medycznej. Pomimo nieestetycznych zmian, nie warto zwlekać– naszym specjalistom z dziedziny dermatologii oraz wenerologii mięczak zakaźny narządów płciowych i podbrzusza nie jest obcy i z pewnością będą wiedzieli, jak pomóc.